İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. YouTube Shorts, Tiktok’a Rakip Oluyor

YouTube Shorts, Tiktok’a Rakip Oluyor

images

Kısa videolar paylaşılan Tiktok’a bir rakip de YouTube oluyor. YouTube Shorts ABD’de kullanıcılara sunuldu. İlerleyen zamanda tüm dünyada da kullanıma sürülecek.

Son yılların fenomen video paylaşım uygulaması TikTok, kısa ve dik formatta video paylaşımı destekleyen bir uygulama. O denli tutulan uygulama içerisindeki kullanılıların paylaştığı videoları sunuyor. Bununla birlikte videoları izlemeye başladığınızda kendinizi alamıyorsunuz. Çünkü sıkmayan kısa videolar barındırıyor.

TikTok’un böylesine viral bir patlama yapmasından sonra diğer şirketler de TikTok’a benzer özellikler getirmeye başladı. Bu şirketlerden biri de YouTube oldu. YouTube Shorts ismini verdikleri özelliği henüz test aşamasında olan şirket şimdilik sadece ABD’de kullanıma sundu. 12 aydır test aşamasının sürdüğü belirtilen Shorts özelliği henüz beta test aşamasında.

Test aşamasını geçip kararlı sürüm çıkarıldığında zaten tüm dünya bu özellikle tanışmış olacak. Muhtemelen cok yakında test asaması bitecektir. Test aşamasının başındayken YouTube Shorts 3.5 milyardan fazla video görüntülemesine sahipti. TikTok ile kıyaslandığınde YouTube’nin özelliği küresel çapta kullanıma sunmasıyla 1 milyar aktif kullanıcılı TikTok’a rakip olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap