1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Xiaomi CEO’su Lei Jun, gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı

Xiaomi CEO’su Lei Jun, gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı

featured

Huawei’nin 2019 yılında Çin devletiyle direkt teması olduğu gerekçesiyle kara listeye alınmasının akabinde sahneye çıkan şirketlerden biri de Xiaomi oldu. Uygulanan yaptırımlar nedeniyle Huawei’nin eski gücünü kaybetmesiyle bölümde oluşan boşluğu düzgün pahalandıran şirket, günümüzde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri pozisyonunda.

Xiaomi, bu doğrultuda yeni eserlerini ve projelerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni akıllı telefonlarını ve MIUI 13 sürümünü tanıtmaya hazırlanan şirketin CEO’su Lei Jun, kısa müddet evvel gündemde dair merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte detaylar…

İşte Xiaomi CEO’su Lei Jun’un yaptığı değerli açıklamalar

Şirketin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden bir soru karşılık aktifliği düzenledi. Bu noktada Xiaomi 12, MIUI 13, elektrikli araba, yeni işlemci projesi hakkında değerli bilgiler verdi.

Xiaomi 12 serisi farklı boyutlarda gelecek

Jun, önümüzdeki günlerde düzenlenmesi beklenen lansmanda tanıtılacak Xiaomi 12 serisinin kullanım gayelerine nazaran farklılık gösteren boyutlarda geleceğini, standart modelin tek kullanıma uygun kompakt dizayna, Pro modelin ise daha büyük ekran ve pil ile kullanıcıların karşısına çıkacağını tabir etti. Öte yandan standart modelin iPhone 13, Pro modelin ise iPhone 13 Pro Max‘e rakip olacağını belirtti.

Yeni Xiaomi Surge işlemci geliştiriliyor

Xiaomi, kendi işlemcileri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Hatta 2017 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan Mi 5C, şirketin geliştirdiği birinci işlemci pozisyonundaki Surge S1‘den güç alıyordu. Bunun üzerine çeşitli aralıklarla Surge C1 ve Surge P1 adlı iki işlemci daha piyasaya sürüldü. Bu doğrultuda yeni işlemci üzerinde titizlikle çalıştıklarını tabir eden Jun, en kısa müddette somut adımların atılacağını söyledi.

Xiaomi’nin elektrikli arabası 2024’te çıkacak

Şirket, elektrikli araba kesimine adım atmak için ağır mesai harcıyor. Bilhassa son devirde bu mevzu üzerindeki çalışmaların sürat kazanmasıyla arabanın çıkış tarihi de değişmiş üzere görünüyor. Çünkü CEO’nun açıklamalarına nazaran, birinci etapta öngörülen çıkış tarihi 2026’dan daha erken, 2024 tarihinde yollara çıkacak.

Xiaomi 12 serisi, MIUI 13 ile gelecek

Lei Jun, daha evvel ortaya çıkan sızıntılarla gerçek orantılı olarak Xiaomi 12 serisinin kutudan çıkar çıkmaz MIUI 13 arayüzünü çalıştıracağını duyurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap