1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 10’da Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Windows 10’da Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

w102

Windows 10 güncellemeleri bilgisayarınızın etkin bir şekilde çalışmasını sürdürebilmesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak ve işletim sisteminin performansını artırmak için gereklidir. Ancak bilgisayarda aktif olduğunuz herhangi bir zamanda gelen güncelleme bildirimi sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden sizlere Windows 10 güncellemelerinin nasıl kapatılabileceğini göstereceğiz.

Öncelikle tüm güncellemeleri devre dışı bırakmak için Ayarları açın, Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğine gelin, karşınıza çıkan sol menüden Windows Update seçeneğine tıklayın, ardından Gelişmiş Seçeneklere tıklayın ve Tüm Ayarları kapatın.

Yapılan bu ayarlama ile güncelleme işlemlerini sınırlı ve sınırsız olacak şekilde kapatabilirsiniz. Eğer güncelleme kapatmada süre belirlerseniz süreniz dolduğunda tekrar kapama işlemi için gelen güncellemeleri yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra ancak güncelleme kapatmayı aktif hale getirebilirsiniz. Bunların dışında güncelleme kapatma tarihini en fazla 35 gün sonrasına kadar seçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap