1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. WhatsApp Masaüstü İçin Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi

WhatsApp Masaüstü İçin Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi

whatsapp masaüstü görüntülü arama dolubellek

WhatsApp masaüstü kullanicilarinin sesli ve görüntülü arama yapmalarını sağlayacak bir özellik geldi. Artık tüm kullanıcılar telefonlardan yaptıkları gibi bilgisayarlarından da sesli ve görüntülü arama yapabilecekler.

Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp, Windows ve macOS uygulamasında artık sesli ve görüntülü arama yapılabileceğini duyurdu. Ayrıca bu görüşmelerin mobil cihazlarda olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunacağını da belirtti. Bu da görüşmelere üçüncü şahıslar tarafından ulaşılamayacak.

Mobil sürümdeki görüntülü ve sesli görüşme özelliği bu açıklamayla masaüstü için de gelmiş oldu. Fakat şimdilik grup aramaları masaüstü kullanımı için desteklenmiyor. Yani sadece birebir arama yapılabiliyor. Bununla birlikte şirket yetkilileri ilerleyen süreçte grup aramalarının da geleceği müjdesini verdiler. Covid-19 salgınıyla birlikte online toplantıların yapıldığı Zoom uygulamasının deneyimini ilerleyen zamanda yaşatabilecek.

WhatsApp Masaüstü Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlarınızdan görüntülü veya sesli arama özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümünün gerekli sürümünü bilgisayarınıza kurmak gerekmektedir. Buraya tıklayarak bu sürüme ulaşabilirsiniz.

Masaüstü sürümünü yükledikten sonra karşınıza bir karekod çıkacak. Sonraki adımda ise tıpkı WhatsApp Web’e giriş yaptığımız gibi mobil cihazımızda uygulamayı açıyoruz.Sağ üstte bulunan üç noktaya basarak menüyü genişletip WhatsApp Web seçeneğine dokunuyoruz. Bilgisayar ekranındaki kare kodu mobil cihazımıza okuttuktan sonra Akıllı telefonumuzdaki WhatsApp hesabı ile bilgisayarı eşleştirmiş oluyoruz. Ardından tıpkı mobil cihazdaki gibi sesli ve görüntülü arama yapabiliyoruz.

WhatsApp masaüstü için ileriyi düşünerek böyle güzel bir özellik getiriyor fakat WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili hala meçhullük devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap