İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

whatsapp gizlilik sözleşmesi dolubellek.com

Hepimizim bildiği, bir dönem gündemimize oturan WhatsApp gizlilik sözleşmesi 15 Mayıs’a kadar uzatılmıştı. WhatsApp, bu sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarına ne olacağını açıkladı.

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini yayınladığına bin pişman olmuştu. Sözleşmeyi onaylamak istemeyenler alternatif haberleşme programları arayışına girmişti. Kimi Telegram, kimi yerli olduğu için BiP’e yönelmişti. WhatsApp kullanıcıları kaybettiğini görünce bu sözleşme tarihini erteleme kararı almıştı. Bununla birlikte sosyal medya platformlarında reklam yayınlayarak kendini ifade etmeye çalışmaktaydı.

Bilgilerini Facebook ile paylaşmak istemeyen bu büyük kitlenin WhatsApp’a veda edişinden sonra bu tarih ertelendi. 15 Mayıs’a ertelenen tarih sona erdiğinde ne olacağı WhatsApp tarafından açıklığa kavuşuyor.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 15 Mayısta Onaylamayanlara Ne Olacak?

WhatsApp sözleşmesini 15 Mayıs’a kadar onaylamayanların hesapları bir süre pasif kalacak. Bu da kullanıcılara gelen mesaj ve aramaları görecek ama okuyamayacaklar demek oluyor. Yani uygulama sözleşmeyi onaylamayanlar için sınırlı olacak.

Ayrıca Whatsapp hesabı 120 gün boyunca sınırlı tutarken o süre içerisinde isteyenler sözleşmeyi onaylama şansına sahip olacak. Bununla birlikte 120 gün sürede onaylamayanların hesabı silinecek.

Sonuç olarak WhatsApp’ın yaptığı “Bizi yanlış anladınız” açıklamaları havada kalmış durumda. 15 Mayıs ve verilen 120 gün sonunda neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Twitter Ücretli Versiyon Planlamasında

Yorum Yap

Yorum Yap