1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Whatsapp Gizlilik Politikası İçin Tekrardan Bildirim Gönderiyor

Whatsapp Gizlilik Politikası İçin Tekrardan Bildirim Gönderiyor

featured

Whatsapp yeni gizlilik politikasını 15 mayısta uygulamaya koyacağını duyurdu. Mesajlaşma uygulaması yeni politikalarını ve gizlilik sözleşmesini hatırlatan bildirimler göndermeye başladı. Whatsapp gizlilik politikasını şubat ayında bir lansman ile paylaşmayı hedeflemişti. Ancak bir çok kişinin bunu kişisel verilerinin başka uygulamalarla paylaşacağı düşüncesiyle ertelemek zorunda kalmıştı.

Whatsapp yeni gizlilik politikası bir çok kişiyi Telegram ve Singal uygulamasına göç etmesine sebep oldu. Kişisel verileri kullanılması ve özel mesajları paylaşması, mesajlaşma uygulamasının tepki çekmesine sebep oldu. Ayrıca bir çok kullanıcı kaybetmesine sebep oldu. Bunun üzerine Facebook bir açıklama yaparak mesajların uçtan uca şifrelendiğini ve Whatsapp dahil kimsenin bu mesajları görmeyeceğini duyurdu.

Şimdi ise Whatsapp, gizlilik politikasını 15 mayısa kadar kabul etmeleri için tekrardan bildirim göndermeye başladı. Eğer bu tarihten itibaren sözleşmeyi kabul etmeyenler artık uygulamayı kullanamayacaktır.

Mesajlaşma uygulaması kullanıcılara söyleşmeyi kabul etseler bile gizliliğin aynı şekilde devam edeceğini, mesajların kimse tarafından okunmayacağını, uçtan uca şifrelemenin devam edeceğini hatırlattı. Bu sayede kullanıcılara bu konuda güven verdi. Daha önce bilgi karşılığı olduğunu, söyleşmenin yanlış anlaşıldığını ve böylece kullanıcıların güvenini kaybettikleri söyledi. Bundan sonra mesajlaşma uygulamasını kullanmak istiyorsanız sizin için son tarih 15 mayıstır. Eğer daha sonrasında kullanmak isterseniz sözleşmeyi kabul etmelisiniz. Artık karar size kalmıştır. Sonuç olarak Whatsapp’ın açıklanmaları size güven veriyorsa kullanmaya kesintisiz devam edebilmek için sözleşmeyi kabul edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap