İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. TOGG, Yerli Otomobil Fabrikasında Gelinen Noktayı Paylaştı

TOGG, Yerli Otomobil Fabrikasında Gelinen Noktayı Paylaştı

thumbs_b_c_c4c8c514e6a2b3c03ac270cc78d2480f

Gemlik’te üretim tesisi çalışmalarına başlayan TOGG, Türkiye’nin Otomobili isimli Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Bu açıklamada fabrika çalışmalarında gelinen son noktayı duyurdu.

            Son dönemim önemli gündem maddelerinden olan yerli otomobil projesi çalışmaları bildiğiniz gibi Türkiye’nin Otomobili Girişimciler Grubu (TOGG) tarafından yürütülmekte. Bununla birlikte ekip bu çalışmalardaki gelişmelerle ilgili duyurular yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin Otomobili ismiyle Twitter’dan paylaşımlar yapan ekip, bugün yeni bir paylaşım yaptı. Ayrıca bu paylaşımda fabrikanın son durumuyla ilgili bilgi verdi.

            Ekibin yaptığı paylaşımda Gemlik’teki fabrika çalışmalarının son hızda devam ettiği görülmekte. Ayrıca enerji ve gövde birimlerinin üretileceği kısım ve boyahanenin altyapı çalışmalarını tamamlayan ekip ekibi boyahane binasının temeli için demir montajına başlamış bulunmakta.

TOGG Fabrika Maketi

            Twitter üzerinden yapılan son paylaşımda TOGG, 130 adet olimpik yüzme havuzunu dolduracak kadar dolgu yaptı. Bununla birlikte kazı çalışması 22 bin 656 adet konteyner dolduracak kadar yapıldığını açıklandı. Fabrikanın zemini için güçlendirme amacıyla döşenen kolonların uzunluğu ise İstanbul’dan Antalya’ya ulaşabilecek uzunlukta. Yani 698 kilometre uzunluğunda.

Türkiyenin Otomobili Twitter hesabından yapılan paylaşım:

Twitter görselini göremiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap