1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Telegram, Mesajları Otomatik Silme Özelliğini Getirdi
Trendlerdeki Yazı

Telegram, Mesajları Otomatik Silme Özelliğini Getirdi

telegram dolubellek

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesini getirmesinin ardından Telegram çok kullanılır hale gelmişti. Telegrama şimdi zamanlayıcıyla ayarlanabilen mesajları kendiliğinden silme özelliği geldi.

Herkes tarafından tartışılan WhatsApp gizlilik sözleşmesi insanları farklı haberleşme uygulamalarına yönlendirmişti. Bununla birlikte insanların büyük bir kısmı da Telegram’a geçiş yapmıştı. Telegram geliştirici ekibi bununla birlikte insanlara daha kullanışlı özellikler sunmak için geliştirmelere başladı. Bunlardan biri de mesajların otomatik silinme özelliği oldu. Telegram, son güncelleme ile bu özelliği kullanıma sundu.

Ayrıca yeni güncelleme ile gruplarda kişi sayısını sınırlama özelliği de gelmiş oldu. Bununla birlikte grup davetleri için kendiliğinden silinen davet linkleri gelmiş oldu.

Gruplarda kendiliğinden silinen mesaj özelliğini sadece grup yöneticileri kullanabiliyor. Şu anda sadece 7 gün ve 24 saat bu özellikte kullanılabiliyor. Bu yeni gelen özellikten faydalanmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken birkaç adım bulunuyor.

Telegram Mesajları Otomatik Silme Nasıl Etkinleştirilir?

Bu özelliği etkinleştirmek isteyen kullanıcılar öncelikle sınırlandırmak istedikleri sohbete girmeleri gerekiyor. Ardından silmek istedikleri mesaja uzun basarak karşıların çıkan seçeneklerden sohbeti temizleye basmaları gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra karşılarına çıkan seçeneklerden Otomatik Silmeyi Etkinleştire basmaları gerekiyor. Bundan sonra da silinmesini istedikleri zaman dilimini seçmeleri gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap