1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Subaru Solterra ile elektrikli SUV piyasasında rekabet kızışacak

Subaru Solterra ile elektrikli SUV piyasasında rekabet kızışacak

featured

Mercedes, Audi ve BMW üzere dünya devlerinden sonra Subaru da elektrikli araç furyasına katıldı. Elektrikli SUV modeli olan Solterra hakkında bilgi paylaşan şirket, tanıtım tarihini de açıkladı.

Elektrikli motorlar, karbon emisyonu ve yakıt tüketimi üzere bahislerde içten yanmalı motorlara nazaran büyük avantaja sahip.

Subaru Solterra 2022 yılında piyasaya sürülecek

Latince “Güneş” (Sol) ve “Dünya” (Terra) sözlerinin birleşiminde oluşan Solterra, Subaru’nun kalitesini elektrikli modellerde de göstereceğini deliller nitelikte.

Tartı istikrarı ve dört çeker üzere mevzularda epeyce deneyimli olan şirket, kullanıcılara çevreci tahliller üretebilmek için misyonunda değişikliğe gitti.

Uzay mekiğini andıran konsol dizaynıyla dikkat çeken modelde tüm denetimler dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilecek. Büyük boyutlara sahip bilgi-eğlence sistemine sahip olan Solterra’nın dijital kadranı uçan araba konseptlerini andırıyor.

Subaru’nun birinci elektrikli aracı olan Solterra, elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilen e-SUBARU Küresel Platform üzerine inşa edilecek. Toyota ile ortaklaşa geliştirilen platform, Subaru’nun arazi yeteneklerini elektrikli araçlarda da hissettirecek.

Tüm hava ve yol kaidelerine uygun olarak tasarlanan araç, standart simetrik dört çeker (SAWD) teknolojisi ile kullanıcılara sunulacak. Subaru tarafından geliştirilen SAWD teknolojisi, dört çeker araçların yük istikrarlarını en düzgün halde ayarlayarak sürüş keyfini ve araç denetimini üst düzeye çıkarmayı başarıyor.

Şirketin 2022’de tanıtacağı Subaru Solterra’nın yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği kestirim ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap