1. Ana Sayfa
  2. Kitap
  3. Picasso, Artweeks@Akaretler’de sanatseverlerle buluşmayı bekliyor

Picasso, Artweeks@Akaretler’de sanatseverlerle buluşmayı bekliyor

featured

Aktiflik kapsamında, Yıldız Holding’in Sanat Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlardan oluşan Rasat Standı de, Akaretler No: 19’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Yıldız Holding Sanat Koleksiyonu’nda yer alan 51 seçkin eser, Sinan Eren Erk’in küratörlüğünde standa hazırlandı. Seçkide, dünyanın en tanınmış ressamlarından Pablo Picasso’nun yanı sıra Abidin Dino, Bedri Baykam, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orta Güler ve Nuri Bilge Ceylan’ın yapıtları de ziyaretçilerle buluşuyor.

Yıldız Holding Sanat Koleksiyonu’nun en seçkin örneklerinin bir ortaya getirildiği Rasat Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Küratör Sinan Eren Erk, çağdaş ve çağdaş periyot yapıtlarından oluşan seçkinin Türkiye’nin en pahalı koleksiyonları ortasında yer aldığını vurguladı. Rasat Sergisi’ndeki yapıtların uzun ve sabırlı bir müşahedeyle seçildiğini anlatan Erk, “Pablo Picasso tüm dünyada fotoğraf sanatına taraf vermiş, literatür kıymeti çok yüksek bir sanatçı. Bizler Rasat Sergisi’nde Picasso’nun çok değerli bir tablosuna yer vererek, ülkemizdeki sanatseverlere tahminen de hayatlarında bir sefer yaşayabilecekleri kıymetli bir tecrübe yaşatmak istedik. Picasso’nun dışında yerli ve yabancı sanatkarların imza attığı değerli yapıtların, İstanbul’da böylesi kıymetli bir stantta bir ortaya getirilmiş olması da sanat ve kültür dünyamızda değerli izler bırakacak”


Galeriler, koleksiyonerler ve sanatçı projelerini buluşturan Artweeks@Akaretler etkinliğindeki stantlar, Akaretler Sıraevler’de bulunan A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 numaralı binalarda 19 Eylül’e kadar fiyatsız görülebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap