1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Otomobiller İçin İlk Wi-Fi 6E Modülü LG Tarafından Duyuruldu

Otomobiller İçin İlk Wi-Fi 6E Modülü LG Tarafından Duyuruldu

wifi 6e dolubellek

Otomobillerde teknolojinin artmasıyla kullandığımız akıllı cihazların araçlara Wi-Fi ile bağlanmasını sağlayan teknoloji çalışmaları da hızla devam ediyor. Akılı cihazların otomobillere kablosuz şekilde bağlanmasını ve üç kat daha hızlı veri aktarımını sağlayan Wİ-Fi 6E modülü LG tarafından duyuruldu.

Dünyadaki ilşk otomotiv sektörü için üretilen Wi-Fi 6E modülü LG’nin yan kuruluşu olan LG Innotek tarafından duyuruldu. 2 Mart’ta yapılan duyuruya göre teknolojik cihazların otomobillere kablosuz bağlantısında veri aktarımını üç kata kadar daha hızlı yaptığı bildirildi.

Wi-Fi 6E Modülü Nedir?

Otomotiv sektörüne özel üretilen bu modül genel anlamda araç içi teknolojinin cebimizdeki teknolojiyle bağlantı kurmasını sağlayan bir modüldür. Aracın içindeki multimedyayı ve eğlence sistemini akıllı cihazlara bağlayan bununla birlikte sürüş bilgilerini kontrol eden kablosuz iletişim sistemidir.

Sektörde yaygın olarak Wi-Fi 5E modülü halihazırda kullanılmakta. Bu yeni duyurulan Wi-Fi 6E modülü ise 6 Ghz bandını kullanıyor ve 3 kat daha hızlı veri aktarabiliyor.

Aracın multimedya sistemine bağlanmayı sağlayarak tüm etkileşimi kablosuza çevirmeyi başarıyor. Bununla birlikte aracınızda istediğiniz gibi müzik dinleyip video izleyip oyunlar oynayabiliyorsunuz. Tüm kontrolü kablosuza çevirebiliyor. Bu modül sayesinde araç içerisindeki eğlence sisteminin güncellemelerini yapmak da çok kolay bir hale geliyor.

Günümüzde konforun yanında otomobillerde teknolojik özellikler artmaya başladı. İnsanlar araç alırken performans ve konforun yanında teknolojik sistemlere de çok önem verir oldu. Bunu gören teknolojik firmalar da bu modül gibi iyileştirmeler için son sürat çalışmalara başladı. Wi-Fi 6E modülünün 2022 yılında kullanılmaya başlayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap