1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix’in Sevilen Dizisi Lucifer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Netflix’in Sevilen Dizisi Lucifer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

AAAABWiarBIMY8UX2PlnoUbnOKkPZdFE7unYS6g8zdzNuz46ctLJggiHUmfc-__VWSef-MmggQXENTlR9YdELro0L1CvKs3_

Lucifer 25 Ocak 2016’da yayınlanan Amerikan fantastik polisiye dizisidir. İlk olarak FOX’da yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin senaryosu The Sandman adlı çizgi romanın içeriğinden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Senaryo Mike Carey tarafından yazılmıştır. 2016 yılının baharında FOX, ikinci sezon için tekrar sözleşme imzalamıştır. İkinci sezon bittikten sonra gelecek yıl yani 2017’de üçüncü sezona devam etmiştir. Daha sonra dizinin dördüncü sezonunun 2018’de olmayacağı bildirilmiştir. Lucifer dizisi bittikten sonra dizinin hayranları sosyal medyada dizinin tekrardan başlaması için kampanyalar başlatmıştır. Dizinin tekrardan yayınlanması dünya gündeminde çok fazla yankı uyandırmıştır. Bunun ardından 2018’in Haziran’ında Netflix dizinin bütün yayın haklarını aldığını ve dizinin dördüncü sezonunu onayladığını bildirmiştir.

Gelin Lucifer adlı bu harika dizinin ve baş rol oyuncusu Tom Ellis’in sempatik oyunculuğunu yakından tanıyalım.

Lucifer’in Konusu

Cehennemdeki hayatından sıkılan Lucifer (şeytan) cehennemi terk edip Los Angeles’in muhteşem yerlerinden birinde “Lux” adında bir mekan açar. Artık Lucifer fani bir hayat yaşamak ister. Ancak ilahi varlıklar olan babası (tanrı) ve kardeşi (melek) onunla sürekli uğraşır. Meze isimli yardımcısı ile geldiği Dünya’da Dedektif Chloe Decker tanışır. Lucifer tanıştığı dedektif ile çalışmaya karar verir ve kişisel hayatının problemleriyle yüzleşir.

Tanıtım Fragmanı

Oyuncular

Tom Ellis: Lucifer Morningstar Şeytan
Lauren German: Dedektif Chloe Decker Dedektif
Kevin Alejandro: Dedektif Dan Espinoza Dedektif
D. B. Woodside: Amenadiel Canaan Lucifer’ın kardeşi. İlk doğan melek.
Lesley-Ann Brandt: Mazikeen Smith / Maze İblis. Lucifer’ın arkadaşı.
Rachael Harris: Dr. Linda Martin Terapist
Tricia Helfer: Charlotte Richards Lucifer’ın annesi
Aimee Garcia: Ella Lopez Adlî tıp çalışanı
Scarlett Estevez: Trixie Chloe ve Dan’in kızı

Lucifer Dizisi Kaç Sezon

Fantastikliğinin yanında muhteşem aksiyon sahneleriyle Netflix’in en çok sevilen dizilerinden biri olan Lucifer 5 sezon ve 75 bölümden oluşmaktadır. Tom Ellis’in sempatik oyunculuğu ve dizinin eğlenceli konuşmaları Lucifer’i harika bir dizi yapmaktadır. Bundan dolayı dizinin IMDB puanı 10 üzerinden 8,2 puandır.

Lucifer dizisinin son sezonu yani 5. sezon 21 Ağustos 2020’de dijital platform olan Netflix’te yayınlanmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap