1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Netflix, Yeni Kısa Video Özelliği Fast Laughs’ı Tanıttı

Netflix, Yeni Kısa Video Özelliği Fast Laughs’ı Tanıttı

Twitter-Dolu-Bellek

Netflix, iPhone uygulaması için Fast Laughs adlı dikey video formatı özelliğini belirli ülkelerde satışa sunacaktır. Fast Laughs özelliği; filmler, diziler, komedi dizileri ve stand-up gösterileri dahil olmak üzere Netflix’in komedi kataloğundan klipleri tam ekran verecek.

Netflix kullanıcıları artık komik ve kısa videolar izleyebilecektir. Bir videoyu dikey olarak kaydırarak başka birini izleyecek ve tepki verebilecektir. Ayrıca Netflix’in geniş kataloğundan alınan bu videoları paylaşabilecektir. Netflix inovasyon prodüksiyon direktörü Patrick Flemming, Çarşamba günü bir blog gönderisinde Fast Laughs özelliğini duyurdu. Netflix’in komedi kategorisinden filmler, diziler ve stand-up gösterilerinin kliplerini tam ekran destekleyeceğini belirtti.

Dikey video formatı TikTok ile son derece popüler oldu. Ve onu Instagram Reels ve YouTube’un kısa videoları izledi. “Fast Laughs, diziler, filmler ve stand-up gösterileri eklemenize veya bunları hemen görüntülemeye başlamanıza olanak tanır.

Ayrıca bazı kliplerin tüm izleyiciler için uygun olmayabileceğini de belirtti. Ancak Netflix, etkinleştirildiğinde yaşa uygun olmayan içerik göstermeyen ebeveyn kontrollerine sahiptir. Şu an itibariyle Hızlı kahkahalar yalnızca belirli ülkelerde ve iPhone kullanıcıları için mevcuttur. Akış devi, özelliği Android kullanıcıları için de test ettiğini belirtiyor.

Fast Laughs’a Netflix uygulamasından alt gezinme menüsüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Özellik, kullanıcıların klibe gülen veya ağlayan bir emoji ile tepki vermesine olanak tanıyan tepki düğmelerine sahip olacaktır. Kullanıcılar ayrıca komik klipleri iMessage veya WhatsApp, Instagram, Snapchat veya Twitter gibi diğer sosyal medya uygulamaları aracılığıyla paylaşabilirler. Ayrıca kullanıcıların bir programı izlemelerine veya daha sonra Listeme ekleyerek kaydetmelerine de olanak tanır.

Geçen ay Netflix, izleme geçmişlerine ve izlediklerine göre kullanıcılar için şovları ve filmleri otomatik olarak indirecek bir özellik sundu. “Sizin için İndirilenler” adlı özellik şu anda tüm dünyadaki Android kullanıcıları tarafından ve yalnızca mobil cihazlarda kullanılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap