Microsoft Office 2021, Yıl Sonunda Windows ve Mac’te Piyasaya Sürülecek

Daha önce Office 365 olarak bilinen Microsoft 365, birçok kişinin kullandığı üretkenlik paketidir. Ev ve Kurumsal sürümleri de mevcuttur. Microsoft 365 , Office uygulama paketinin en son sürümü, bulut depolama alanı ve Skype erişimi gibi iş için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm uygulamalara erişimi içermekte. Microsoft 365 ayrıca çoklu cihaz desteği içermektedir. Yani ister Windows ister Mac ister iOS veya Android çalıştıran mobil cihazlar olsun tüm uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, bazı müşteriler bunlara ihtiyaç duymamakta. Veya tek seferlik bir lisans satın alma işlemi yapacaksa erişim için aylık bir ücret ödemek isteyebilmektedirler. Microsoft, ister ev kullanıcıları isterse kurumsal kullanıcılar olsun, öngörülebilir gelecekte bu müşterileri desteklemeye devam edeceğini duyurdu. Microsoft Office 2021, Office 365 paketini destekleyen bulutun gücüne ihtiyaç duymayan belirli işletmeleri hedeflemekte. Bundan dolayı Microsoft Office LTSC adlı bir sürümle bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Kısa Vadeli Satın Alım İçin Microsoft’tan Bir Adım

Perşembe günü bir blog gönderisinde Microsoft bir duyuru yaptı. Tüketiciler ve küçük işletmeler için Office 2021’in bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağını duyurdu. Beş yıl boyunca desteklenecek ve Microsoft Office 2019 kadar maliyetli olacak. Yeni sürüm, daha önce olduğu gibi Windows ve Mac’i destekleyecek. Ayrıca 32-bit ve 64-bit sürümleriyle birlikte gelecek. Microsoft, tüm Office 2021 özelliklerini daha sonra piyasaya süreceklerini söyledi. Ancak Microsoft 365 büyük olasılıkla şirketin ana geliştirme odağı olmaya devam edecek. Microsoft, Office LTSC’yi anlatırken aynı şeyi söyledi.

LTSC, Uzun Süreli Hizmet Kanalı’nın kısaltmasıdır. Bulut sürümüne erişemeyen veya buna ihtiyaç duymayan kurumsal tüketicileri hedefleyecektir. Bununla ilgili açıklama şu şekilde geldi:

Office LTSC’yi sınırlı bir dizi özel durum için geliştirdik. Yıllarca özellik güncellemelerini kabul edemeyen düzenlenmiş cihazlar, üretim katında internete bağlı olmayan süreç kontrol cihazları, zamanında kilitli kalması gereken özel sistemler ve uzun vadeli bir servis kanalı gerektirir.

Office LTSC öncekinden% 10 daha pahalı olacak ve beş yıl destek alacak. Ancak Microsoft 365’in tüm özelliklerinden yararlanamayacak. Office’in bu tek seferlik satın alma sürümünde yerleşik olarak bulunan yeniliklerin bir örneğini burada bulabilirsiniz:

Buluta erişim olmadan, Office LTSC, Microsoft 365 Uygulamalarında bulunan değerin yalnızca bir alt kümesini içerecek ve geçmiş sürümlerde bulunan özellikleri temel alacaktır. Yeni Office LTSC özellikleri, erişilebilirlik iyileştirmelerini, Excel’de Dinamik Diziler ve XLOOKUP gibi özellikleri, birden çok uygulamada karanlık mod desteğini ve Word, Excel, Outlook ve PowerPoint genelinde performans iyileştirmelerini içerecek. Office’in bir sonraki sürümü, Microsoft Yükleme Merkezi’nden indirilebilecek olan Skype Kurumsal istemci uygulamasıyla birlikte gönderilmeyecektir. Microsoft Teams uygulamasıyla birlikte gönderilir ve müşterilerin isterlerse bu deneyimi etkinleştirmelerine ve denemelerine olanak tanır.

Microsoft ayrıca, abonelik üretkenlik paketini de duyurdu. “Modern işbirliği, gelişmiş güvenlik ve akıllı yeteneklerdeki en son yenilikleri almaya ve bunları kullanılabilir oldukları anda sunmaya devam edeceğini” de söyledi.

Office LTSC, Windows 10 LTSC sürümüyle birlikte sunulacak ve her ikisi de yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği duyurulmakta.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version