1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Irak Petrolünü Taşıyacak Vagonların İlki Yola Çıktı

Irak Petrolünü Taşıyacak Vagonların İlki Yola Çıktı

Dolu Bellek ırak

Dilovası’nda kurulu Cryocan firması tarafından Irak Demiryolları için üretilen 400 vagon tank üretimi yapılması hedeflendi. Bunlardan tamamlanan 50’sinin sevkiyatına başlanmıştır. Firma 2021 sonuna kadar 100 tank vagonun daha üretimini tamamlayarak Irak’a teslim etmeyi planlıyor.

Bakan Varank, Irak Demiryolları için Kocaeli’de üretilen vagon tanklarının ilk partinin teslimatını yolcu etti. Söz konusu tank vagonların üretildiği Dilovası’ndaki fabrikayı ziyaret ederek, üretim süreci hakkında bilgi aldı. Bakanı Varank, söz konusu tank vagonların üretildiği Dilovası’ndaki fabrikayı ziyaret ederek firmanın yönetim kurulu başkanı Tekin Urhan’dan bilgi aldı. Varank, daha sonra üretim tesislerini gezerek, üretimi tamamlanan vagon tanklarını incelemiştir.

Urhan, Irak için ürettikleri tank vagonlarda fuel-oil, crude oil veya LPG depolandığı söylemiştir. Her şeyden önce kendi mühendislerimiz tarafından tasarlanıp üretiliyor. Ayrıca LPG’nin demir yollarında taşınmasına yönelik projeler için LPG vagon tank üretimine başladıklarını söyledi. İlk prototipin hazır olduğunu söyleyerek. Dünyanın her yerinde tank ve tankerlerinin çalıştığını söyleyen Urhan, ürünlerini 66 ülkeye ihraç edildiğini söylemiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap