İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Instagram, iOS 15’teki en büyük problemini çözdü!

Instagram, iOS 15’teki en büyük problemini çözdü!

featured

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yayınlanan iOS 15 sonrasında, uygulama geliştiricileri birbiri gerisine güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Instagram, iOS 15’in beta sürümünden beri tahlil bulamadığı sorunu gidermeyi başardı.

Apple iOS 15 kullanıcıları, beta sürümünden beri Instagram’da iki önemli sorun yaşıyorlardı. Kullanıcılar, telefonları sessiz moddayken Kıssalar‘de bir görüntü açtıklarında, sesi daha sonra açsalar bile hiçbir halde ses alamıyorlardı. İkinci meseleyse iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı ve çentikten kaynaklanan görsel sorunlardı. Görünüşe nazaran bu iki probleme da en sonunda tahlil üretildi.

Instagram, güncelleme ile meseleleri giderdi

iOS 15‘in beta sürecinden beri Instagram kullanıcılarının şikayetçi olduğu birinci sorun Kıssalar‘de izledikleri görüntülerin sessiz olmasıydı. Instagram’a girdiğiniz anda telefonunuz sessiz moddaysa, daha sonra ne yaparsanız yapın görüntüden hiçbir halde ses alamıyordunuz. Bu kademede kullanıcılar, Instagram’ı kapatıp telefonlarını yine sesliye alarak uygulamayı tekrar açmak zorunda kalıyorlardı.

Bir öbür sorun ise telefonlarını iOS 15’e güncelleyen iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı görsel bir sorundu. iPhone 13’ün yeni çentik dizaynından dolayı, Instagram’ın üst kısmında yer alan menü, iOS 15 durum çubuğunun altında kalıyordu.

Instagram tarafından rastgele bir güncelleme notu yayınlanmasa da 206.1 sürümü ile bu iki sorun da giderilmiş durumda. Kullanıcılar artık Öyküler‘de telefonları sessiz modda olsa bile görüntüleri rahatlıkla izleyebilecekler. Bunun dışında Instagram’ın üst menüsü de çentiğe nazaran gerçek konumlandırıldı.

Pekala sizler Instagram’ın iOS 15 kullanıcıları için yayınladığı güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap