1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İlk Biyodizel İle Çalışan Jeneratör Türkiye’den

İlk Biyodizel İle Çalışan Jeneratör Türkiye’den

sanayi-ve-teknoloji-bakani-mustafa-varank-arkeni-ziyaret-etti-dolu bellek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bugün Arken Jeneratör’ü ziyaret etti. Firmanın Dünyada ilk %100 Biyodizel ile çalışan jeneratör ürettiğini duyurdu. Arken Jeneratör, henüz prototip konumunda olan jeneratörün ticarileştirilmesi amaçlıyor.

İstanbul’daki Arken Jeneratör‘ün farbrikasına bugün Sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank misafir oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Birkan Yüksel, Şirketin çalışmaları ve gelecekteki hedefleriyle ilgili bilgiler verdi. Ardından Fabrikada incelemelerde bulunan Mustafa Varank açıklamalar yaptı.

İTÜ’lü 3 Girişimciden Biyodizel İle Çalışan Jeneratör:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kendisine sosyal medya üzerinden ulaşarak kendilerini ziyaret isteklerinde bulunduklarını söyledi. Bununla birlikte isteği geri çevirmeyen Varank şirketle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Mustafa varan 3 İTÜ’lü girişimci tarafından Arken Jeneratör’ün kurulduğunu söyledi. Ardından böyle girişimciler sayesinde ülke ekonomisinin büyüdüğüne dikkat çekti. 3 Girişimcinin emekleriyle kurulan bir şirketin nasıl fabrikaya dönüştüğüne de dikkat çekti.

Bakan Varank, öylesine kısa geçmişine rağmen Arken Jeneratör’ün 300 kişiyi istihdam ettiğine değindi. Ayrıca 72 ülkeye de ihracat yapan bir firma olduğunu belirtti.

Bununla birlikte tamamen Türk sermayesi olan Arken Jeneratör, biyodizelle çalışan jeneratörü üretti. Bu Jeneratör, hayvansal ve bitkisel atıklardan oluşan dizelin geri dönüşüm olarak kullanılması yönteminden faydalanmakta. Ürettikleri jeneratörün patentini alan Arken Jeneratör, orta vadede ürünün prototipini ticarileştirmeyi planlıyor.

Dolu Bellek Ve Bellek Neredeyse Dolu Hatası

Yorum Yap

Yorum Yap