İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei Oyun Konsolu Çalışmalarına Başladı

Huawei Oyun Konsolu Çalışmalarına Başladı

huawei-matestation

Oyun konsolu denildiğinde herkesin aklına iki marka geliyor. Biri PlayStation diğeri ise Xbox. Bu iki oyun konsoluna alternatif olarak diğer firmalar da çalışmalara başladı. Çalışma yapan şirketlerden biri de Huawei.

ABD’nin ambargo uygulamasından sonra kendi çözüm arayışlarına giren Huawei bu işi başarıyla yönetiyor. Ambargo ile gerileyeceği düşünülen şirket adeta küllerinden doğup kendini kanıtlamaya başladı. Ar-ge çalışmalarından biri de alternatif oyun konsolu.


Oyun konsolundan önce dizüstü bilgisayar geliyor.

Bunun öncesinde bir oyun bilgisayarı ile karşımıza çıkmayı planlayan Huawei alternatif şirketi olan Honor ile bunu denemişti. Satışlarının iyi gitmesi sonuci Honor’u da bağımsız hale getirmeleri sonucunda Huawei kendi çalışmalarıyla bir oyun bilgisayarı piyasaya sunmayı amaçlıyor.
Söz konusu oyun konsolu olunca konsol yanında içerik de üretilmesi gerekiyor. Baktığımızda Sony PlayStation 5 çıkmış olmasına rağmen insanlar satın almak için bekliyor. Çünkü Ps5 uyumlu oyun sayısı az.

İnsanlar oyun konsolunu aldıklarında birçok oyun oynamak istiyor haliyle. Peki Huawei oyun konsolunda hangi işlemciyi ve işletim sistemini kullanacak. Bu önemli bir soru. Çünkü buna uygun icerik de üretmesi gerekiyor. Bu konuda bazı kaynaklar Huawei’nin kendi islemcisini üreteğini söylerken bazı kaynaklar ise Amd ile iletişim halinde olduğu yönünde.


Herkes heyecanla Huawei oyun konsolu ve diz üstü bilgisayarı beklemekte.

Yorum Yap

Yorum Yap