1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır?

Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır?

fotoğraf canlandırma remini

Fotoğraf canlandırma günümüz trendleri arasında bulunuyor. Sosyal medyada sıkça eski fotoğraflara hareket verildiğini görüyoruz. Bunun kolay bir yolu var. Tek bir uygulamayla resimlerinizi canlandırabilirsiniz. Şimdi bu uygulamayı tanıyalım.

Remini

2019 yılında yayınlanan Remini uygulaması günlük yaşamımızda profesyonel bir şekilde görüntü oluşturabilmemizi sağlamaktadır. Çevrim içi bir fotoğraf geliştirme uygulamasıdır. Fotoğrafları düzenlemede bize yardımcı olan Remini, yapabildikleriyle dikkat çekmektedir. Şimdi bu uygulamanın yapabildiklerini inceleyelim.

1- Fotoğraf Canlandırma

Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri resimleri hareketlendirebilmesidir. Kaybettiğiniz yakınlarınızın fotoğraflarını rahatlıkla canlı bir video gibi hareket ettirebileceksiniz. Fotoğraf canlandırmak için yapmanız gerekenşer şu şekildedir:

 • Remini uygulamasını çalıştırın.
 • Uygulamanın ana ekranında bulunan Face Animator bölümüne girin.
 • Hareketlendirmek istediğiniz fotoğrafı yükleyin.
 • Ardından fotoğrafın altında çıkan kırmızı onay tuşuna basarak işlemi başlatın.
 • İşlem bittiğinde resmin hareketli video halini indirebileceksiniz.

2- Fotoğraflarınızın Kalitesini Yükseltin

Eskiden fotoğraflarımızın kalitesi şimdiye göre daha düşüktü. Fotoğraflarda kumlanma ve lekelenme çok fazla olmaktaydı. Bunu Remini uygulamasıyla düzenleyebilirsiniz. Ve çıktı aldığınızda görsel olarak kaliteli fotoğrafa sahip olacaksınız. Bunu yapmak için şu aşamaları izleyebilirsiniz:

 • Remini uygulamasında ana menüye girin.
 • Ana menüden Enhance sekmesini açın.
 • Fotoğrafınızı yükleyerek düzeltme yapması için onay butonuna basın.
 • Ardından görselin düzenlenmiş halini indirebilirsiniz.

3- Videoların Kalitesini Arttırın

Herkes yüksek kalitede bir kameraya sahip değildir. Daha önce çekmiş olduğunuz kalitesiz ve bulanık videoları daha kaliteli ve profesyonel bir hale getirmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken uygulamayı açarak Video Enhance bölümüne girmek. Ardından kaliteli hale getirmek istediğiniz videoyu yükleyerek düzenleme onayı vermek.

4- Resimlerinizi Anime Çizime Çevirme

Resimlerinizin çizgi film görseli gibi görünmesini ister misiniz? Bunu yapmak için büyük programlarla uzun vakitler harcamanıza gerek yok. Bu uygulama ile tek tık yaparak resimlerinizi çizgi karakter haline getirebilmeniz mümkün. Remini uygulamasında ana sayfaya gelerek Paint sekmesine girin. Ardından bu efekti uygulamk istediğiniz fotoğrafı yükleyin ve düzenleme butonuna basın.

Bunun gibi birçok farklı düzenlemeyi yapabileceğiniz Remini uygulaması Google Play’de 10 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Ayrıca kullanıcı değerlendirmesinden 5 üzerinden 4.7 puan almıştır. Tek negatif yönü ise her düzenleme yaptığınızda çıktı almadan önce reklam izlemek zorunda kalmanız. Bazı özelliklerinde de ücretsiz sürümde kısıtlama mevcut.

Eğer reklam izlemek zorunda kalmadan çıktılarınızı almak isterseniz pro versiyon satın alabilirsiniz. Pro versiyonu alıp diğer kısıtlamalardan da sınırsız faydalanabilirsiniz. Artık akıllı telefonlardan tasarım yapmak bu gibi uygulamalarla çok kolaylaşmakta

Yorum Yap

Yorum Yap