1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Facebook’un Akıllı Gözlüğü Ray-Ban Stories, Resmi Olarak Tanıtıldı!

Facebook’un Akıllı Gözlüğü Ray-Ban Stories, Resmi Olarak Tanıtıldı!

featured

Facebook, bir müddettir beklenen akıllı gözlüğünü resmi olarak tanıttı. Ray-Ban Stories isimli gözlük,  kullanıcılara fotoğraf ve görüntü çekmek, maceralarını paylaşmak ve müzik dinlemek yahut telefon görüşmeleri yapmak için yeni bir yol sunuyor. Facebook’un, gözlük devi EssilorLuxottica ile ortak geliştirdiği Ray-Ban Stories’in fiyatı 299 ABD dolarından başlıyor ve çevrimiçi olarak 20 farklı model içerisinden seçim yapılabiliyor. Gözlük, ABD’nin yanı sıra Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya ve İngiltere’deki perakende mağazalarından da satın alınabilecek.

Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri, kullanıcının birinci şahıs bakış açısıyla imaj ve görüntü çekmesini sağlayan entegre, çift 5 MP kameraya sahip. Kullanıcılar, çekim düğmesini kullanarak yahut Facebook Assistant sesli komutlarıyla eller özgür olarak fotoğraf ve 30 saniyeye kadar görüntü çekebiliyor.

Gözlükte ayrıyeten dahili olarak bulunan kulaklıkların yanı sıra aramalar ve görüntüler için ses ve ses iletimi sağlayan üç mikrofonlu bir ses sistemi bulunuyor. Facebook, aramalarda art plan sesinin neredeyse sıfıra indirildiğini ve bu sayede pak bir görüşme yapmanın mümkün olabildiğini bilhassa belirtiyor.

Ray-Ban Stories, yeni Facebook View uygulamasıyla eşleşerek kullanıcıların kıssalarını ve anılarını arkadaşları ve toplumsal medya takipçileriyle sıkıntısız bir formda paylaşmasına da imkan tanıyor. iOS ve Android’deki Facebook View uygulaması, akıllı gözlüklerde yakalanan içeriğin Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger, Twitter, TikTok, Snapchat ve daha fazlası dahil olmak üzere akıllı telefon uygulamalarına aktarılmasına, düzenlenmesine ve paylaşılmasına müsaade veriyor. Kullanıcılar ayrıyeten içeriği telefonlarına kaydedebiliyor ve oradan düzenleyip paylaşabiliyor.

Tüm bu özelliklerin ortasında görmeyi beklediğimiz ancak ne yazık ki olmayan eksiği ise muhtemelen fark etmiş olmalısınız. Evet, Sanal ve artırılmış gerçeklikten bahsediyoruz. Ray-Ban Stories’te ne yazık ki bu alanlar için bir özellik bulunmuyor.

Ray-Ban Kıssaları, klasik Ray-Ban tarzlarında (Wayfarer, Wayfarer Large, Round ve Meteor) 20 model olarak ve reçeteli gözlük ya da güneş gözlüğü olarak alınabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap