İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. EGM, İnançlı Instagram İçin Yapılması Gerekenleri Açıkladı

EGM, İnançlı Instagram İçin Yapılması Gerekenleri Açıkladı

egm-inancli-instagram-icin-yapilmasi-gerekenleri-acikladi-2mZIcIAS.jpg

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Hatalarla Çaba Daire Başkanlığı, son yılların en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram‘ın inançlı bir biçimde kullanılabilmesi için neler yapılması gerektiğini açıkladı. Ünlü isimlerin Instagram hesaplarının ele geçirilmesi üzerine bu türlü bir açıklama yapmak durumunda kalan kolluk kuvvetleri, böylece kullanıcı güvenliğinin güzelleştirilmesine yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Kolluk kuvvetleri, vatandaşları bilgilendirmeyi amaçlayan açıklamalarını SİBERAY‘ın toplumsal medya hesapları üzerinden yaptı. 4 adım üzerinde duran EGM yetkilileri, yaptıkları bu paylaşımlarda da bu 4 adımla ilgili neler yapılabileceğinden bahsediyorlar. Pekala EGM’ye nazaran Instagram’ı inançlı bir halde kullanmak için neler yapmak gerekiyor?

İşte Instagram’ı itimatla kullanabilmek için yapmanız gerekenler

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Kabahatlerle Uğraş Daire Başkanlığı’nın yaptığı açıklamalara nazaran Instagram’ı inançlı bir formda kullanmak için “inançlı e-posta“, “güçlü parola“, “inançlı temas” ve “iki faktörlü doğrulama” bahislerini göz arkası etmemek gerekiyor. Buna nazaran yeni, doğrulanmış ve güçlü parolası olan bir e-posta adresine ek olarak, Instagram‘da açacağınız hesap için en az 8 karakterden oluşan, büyük küçük harf ve özel karakter içeren eşsiz bir şifre oluşturmanız gerekiyor.

Öte yandan, Instagram’a giriş yapılacak internet ağının da inançlı olması gerektiğini vurgulayan EGM yetkilileri, güvenilmeyen ya da ortak olan Wi-Fi ağlarından Instagram’a giriş yapılmaması, benzeri bir formda bilinmeyen telefon ya da bilgisayarlardan platforma girilmemesi ve hesaplara erişen uygulama müsaadelerinin denetim edilmesi gerektiğini söylüyor. EGM’ye nazaran tüm bunlara dikkat eder bir de iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirirseniz, Instagram hesabınızı inançla kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap