İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Çin’e Özel Skoda Octavia Pro Versiyonu Duyuruldu

Çin’e Özel Skoda Octavia Pro Versiyonu Duyuruldu

skoda-octavia-pro

Skoda Octavia avrupada insanların çok tercih ettiği ve popüler bir otomobil Şimdi Çin’e özel Skoda Octavia Pro versiyonu duyuruldu. Sadece Çin’de satışa sürülecek olan Pro versiyonu isminden anlaşılacağı gibi diğer Octavia’lardan farklı olacak.

Pro versiyon denildiğinde baştan aşağı değişen bir model düşünmemek gerekir. Sadece Çin’de satışa sürüleceği için o bölgeye has değişimlerle bir Octavia oluvermiş.

Skoda Octavia Pro Farkı Nedir?

Octavia Pro’nun Avrupa kıtasında kullanıcılara sunulandan farkı esas olarak aks mesafesinde. Pro versiyon normal modele göre 44 mm daha uzun bir aks mesafesine sahip olacak. Ayrıca bu uzunluğun beraberinde getireceği bir de genişlik farkı da mevcut.

Standart olarak 2686 mm olan Octavia aks mesafesi bu versiyonda 2730 mm olacak. Bu da az önce belirttiğimiz gibi 44 mm kadar bir uzunluk farkı olduğunu göstermekte.

Normalde Çin pazarında hep küçük ve konsept araçlar görmeye alışığız. Çünkü kalabalık olan Çin’de ulaşımda rahatlık olarak küçük araçlar tercih edilir durumdaydı Skoda bu kez bu alışılmışlığı tersine çevirecek gibi duruyor.

skoda octavia pro

Bununla birlikte aks mesafesi uzayan Skoda Octavia görünüş olarak bu fark dışında bize çok fark olmadığını gösteriyor. Sadece tamponları daha sportif hale getirilmiş ve daha renkli bir araca dönüşmüş durumda. Tampon değişikliğinin araca kattığı sportiflik gerçekten ilgi çekici olmakta. Bununla birlikte Pro versiyondaki bu tampon tasarımı Octavia RS’lerde bulunan tamponlara benzemekte.

Bunun dışında farlar, stop lambaları ve ön panjur gibi birçok detay aynı olacak. Yukarıda belirttiğimiz gibi daha sportif duran araca siyah ayna kapakları eklenerek sportifliği tampon bölgesinden yukarıya da çekilmiş.

Octavia Pro Performans Özellikleri:

Kasa boyutları ve görünüşte olduğu gibi farklar motor anlamında söz konusu olmamış durumda. Octavia Pro, tek motor seçeneğiyle geliyor. 14 TSI motorla gelecek olan model 150 Hp güç ve 250 Nm tork üretebiliyor. TSI olam turbo destekli benzinli motoru ve 150 beygirlik gücüyle agresif ve tatmin edici bir sürüş deneyimi sunacak.

Motorda fark olmadığı gibi şanzımanda da bir değişiklik olmayacak. Sadece Çin’de satılacak modelde Avrupadaki gibi 7 ileri DSG şanzıman bulunmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap