İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Birtakım Poco ve Samsung telefonlar için yeni yazılım!

Birtakım Poco ve Samsung telefonlar için yeni yazılım!

featured

Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu yapısı sayesinde, makul parametrelerin paylaşılması halinde üçüncü tarafa geliştiriciler tarafından aygıtlar için modifiye edilmiş Android sürümleri hazırlanabiliyor. Android telefon ve tabletler için geliştirilen ROM’lar ekseriyetle XDA Developers üzerinden paylaşılıyor ve kullanıcıların geri bildirimleri alınarak kusur düzeltmeleri / geliştirmeler yapılıyor. Bu kapsamda son periyodun en tanınan dağıtımlarından LineageOS 18.1 dayanak sunduğu yeni aygıtları açıkladı.

LinageOS 18.1 takviyesine kavuşan yeni telefonlar!

LinageOS, saf Android tecrübesi sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda yazılımı aygıtınıza yüklediğinizde OneUI ve MIUI üzere arayüzlere veda ederek, Google Pixel serisi telefonlar üzere saf Android arayüzünü elde ediyorsunuz.

Android 11 işletim sistemini temel alan bu ROM yerleşik yedekleme özelliği, yenilenen ses kaydedici, müzik çalar ve hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen karanlık mod takviyesinin yanı sıra birçok farklı özellik sunuyor. Aşağıdaki ilişkilerden yeni dayanak sunulan Poco F3, Poco X3 Pro ve Galaxy M20 için LinageOS 18.1‘indirebilirsiniz:

  • Poco F3 – alioth
  • Poco X3 Pro – vayu
  • Samsung Galaxy M20 – m20lte

ROM yüklemek son yıllarda epeyce kolay bir süreç haline gelmiş olsa da, rastgele bir arıza durumunda orjinal yazılım olmadan servise gönderilen aygıtınızın büyük ihtimalle garanti dışı bırakılacağını ve tüm bu süreçten sizin sorumlu olduğunuzu belirtmek isteriz.

Yorum Yap

Yorum Yap