İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Apple’ın Yeni İşletim Sistemi iOS 15 Hakkında; Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Alacak Modeller

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi iOS 15 Hakkında; Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Alacak Modeller

ios-15-ne-zaman-cikacak-apple-ios-15-guncellemesi-hangi-modellere-gelecek

İOS 14.5 piyasaya sürülmesini beklerken İOS 15 hakkında bilgiler sızmaya başladı. İOS 14 de ana ekrana widget özelliği gelmişti. Şimdi İOS 15 versiyonunda yeni özelliklerin gelmesini bekliyoruz. Şimdi ise size İOS 15 güncellemesinin şimdiye kadar olan sızıntılarını aktaracağız. Çıkış tarihi, hangi modellere geleceği ve yeni özellikleri anlatacağız.

Çıkış Tarihi

Apple genellikle haziran ayında düzenlenen WWDC yani Dünya Çapında Geliştiriciler konferansında tüm İOS sürümlerin acıklamıştır. Geçen sene Konferans 22 haziranda İOS 14 tanıtılmıştı. Ancak Apple henüz nasıl planladığını açıklamasa da ilk etapta beta sürümünü yaz aylarının ortalarında dağıtmaya başlayabilir.

İOS 15’in en son hali ise İphone 13 ile beraber eylül ayında piyasaya sürülecek. Geçen yıl İphone 12nin piyasaya sürülmesi ekim ayına ertelenömiş olsada İOS 14 eylül ayında dağıtıma başlamıştı. Apple yine aynı şekilde dağıtıma çıkmasını bekliyoruz.

Hangi Modellere Gelecek

Görünüşe göre iOS 15, 7 ve üstü modellere gelecektir. Özellikle İphone 6 ve altı modellerin A9 yongasıyla çalıştığından verimli kullanılabilmek için güncelleme almayacaktır.

Güncellemeyi Alacak Modeller

Yeni İOS 15 Özellikleri

WWDC 2021’de açıklanana kadar iOS 15’e hangi özelliklerin geleceği konusunda tam anlamıyla bir fikrimiz olmayacaktır. Sonuç olarak İOS 14’ün daha büyük bir güncelleme olmasından dolayı, iOS 15’e göre daha az değişiklik yaparak, sadece iyileştirmeler yapmasını tahmin ediyoruz.

Tahmini Özellikler

 • iOS 15’in daha fazla varsayılan uygulamayı değiştirmenize izin verecektir.
 • Yaklaşan iOS 14.5 güncellemesi, varsayılan müzik platformunuzu Apple Music’’i değiştirmenize izin verecek. Ancak bunun gibi daha fazla özelleştirme yapmanıza izin verebilir.
 • Özellikle de widget’ları Android’de olduğu gibi daha etkileşimli hale getirecektir.
 • Ayrıca daha fazla widget boyutu seçeneği de olacaktır.
 • Muhtemelen kilit ekranında bildirimleri farklı bir biçimde görüntüleyecek şekilde güncelleyecektir.

İndirme Talimatları

Apple Büyük ihtimalle beta sürümünü yaz aylarını ortalarına doğru verecektir. Bizim tavsiyemiz tam sürümünü yüklemenizdir. Çünkü Beta sürümünde bozukluklar olacağında birincil sürümü indirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sonuç olarak Eylül ayında İOS 15 sürümünü dağıtınca bildirim gelecektir. Eğer bildirim almazsanız talimatları izleyerek indirebilirsiniz;

 • Ayarlar açın
 • Genel kısmına girin
 • Yazılım Güncelleme tıklayın
 • Ve İndirin

Cildimizin En İyi Arkadaşı Gül Suyu ve Faydaları

Yorum Yap

Yorum Yap