1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple’dan iPhone 12 için fiyatsız tamir programı

Apple’dan iPhone 12 için fiyatsız tamir programı

featured

Birçok kaz MacBook, iPhone ve iPad modelleri için fiyatsız tamirat programıyla karşımıza çıkan Apple, bu kere de iPhone 12 ailesinde üretim sorunu olduğunu kabul etti.

Dünya genelinde başlatılan fiyatsız tamir programına yalnızca garantisi şimdi bitmemiş modeller dahil olacak.

iPhone 12 ailesine fiyatsız hoparlör değişimi

Ekim 2020’de tanıtılan iPhone 12 ailesi, birtakım teknik meselelerle gündeme gelmişti. Apple, kullanıcılar tarafından toplumsal medyada lisana getirilen sıkıntılardan biri olan hoparlör arızası için harekete geçti.

Fiyatsız tamirat programı başlatıldığını belirten şirket, fiyatsız tamiratın iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri için geçerli olduğunu açıkladı.

Kelam konusu arızanın Ekim 2020 ile Nisan 2021 ortasında üretilen aygıtlarda tespit edildiği açıklamalar ortasında yer alıyor.

iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max modellerinde rastgele bir sorun tespit edilmediğini duyuran Apple, kullanıcıların tamirat öncesinde iCloud yedeği alması gerektiğinin altını çizdi.

Apple ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, hizmeti fiyatsız olarak sağlayacak. Buraya tıklayarak fiyatsız tamir programı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Şirketin web sitesinde yer alan açıklamalar ise şu formda,

  • Apple, tamiri satın alınan özgün ülke yahut bölgeyle sınırlayabilir yahut sınırlayabilir.
  • Dünya çapındaki bu Apple programı, iPhone 12 yahut iPhone 12 Pro’nun standart garanti kapsamını genişletmez.
  • Program, ünitenin birinci perakende satışından sonraki 2 yıl boyunca etkilenen iPhone 12 yahut iPhone 12 Pro aygıtlarını kapsar.

Yorum Yap

Yorum Yap