İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple kendi topuğuna sıktı: iPhone 13 için en berbat tarih!

Apple kendi topuğuna sıktı: iPhone 13 için en berbat tarih!

featured

Apple, ilerleyen günlerde düzenleyeceği aktiflikte iPhone 13 serisini tanıtacak. Apple Watch Series 7, iPad (2021) ve iPad küçük 6′nın da gösterilmesi bekleniyor. Ayrıyeten yeni MacBook modelleriyle birlikte AirPods 3’ün tıpkı lansman kapsamında tanıtılması beklentiler ortasında. Resmi tarihi açıklanmayan eserlerle ilgili bitmek bilmeyen sızıntılara bir tanesi daha eklendi.

Apple, yeni aktifliğini argümanlara nazaran 14 Eylül’de yapacak. Bu tarihin, şirketin kendisi ve tanıtacağı eserler açısından “yanlış zamanlama” olduğu tabir ediliyor. Çünkü 14 Eylül’e iki haftadan az bir vakit kaldı ve önümüzdeki günlerde yapılması beklenen altı farklı lansman var. Akıllı telefon pazarı açısından ağır bir gündeme mesken sahipliği yapacak sonbahar devri, iPhone 13’ün geri plana düşmesine sebep olabilir.

iPhone 13 aktifliği, rakipleriyle çakışma tehlikesiyle karşı karşıya

Apple’ın iPhone 13 serisini görücüye çıkaracağı lansmandan evvelki hafta, üç farklı aktiflik bekliyoruz. Bunlardan birincisi 7 Eylül’de; OPPO, Mayıs ayında Çin’de tanıttığı Reno 6 serisini global pazara getirecek. Peşinden gelen Realme, birinci Android tableti Realme Pad’i 9 Eylül’de tanıtacak. İşin tuhaf yanı ise, birebir gün Vivo’nun X70 serisi için de lansman düzenlemesi bekleniyor. Fakat bu sırf Çin pazarına özel olacak.

Tarihler 13 Eylül’ü gösterdiğinde, bir öteki teknoloji devi Google’ın aktifliğiyle karşılaşacağız. Ağustos ayında Pixel 5a’yı tanıtan şirket, yeni amiral gemisi Pixel 6 ile karşımıza çıkacak. Fakat Google’ın Ekim ayını seçmiş olabileceğine dair sızıntılar olduğunu belirtmekte yarar var. İki gün sonra ise Xiaomi; 11T, Mi Pad 5 ve Mi Mix 4′ü tanıtacağı küresel lansman gerçekleştirecek.

Elbet yılın çok konuşulacak akıllı telefonlarından iPhone 13‘ün tanıtılacağı aktiflik, bu ağır gündemin en değerlilerinden biri. Apple, resmi tarihi şimdi onaylamasa da 14 Eylül’de lansman yapacağına kesin gözle bakılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap