İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Android Telefona Uzaktan Bağlantı Nasıl Yapılır?

Android Telefona Uzaktan Bağlantı Nasıl Yapılır?

android telefona uzaktan bağlantı teamviewer

Android telefona uzaktan bağlantı nasıl ve hangi uygulamalarla yapılır? Bu soruların yanıtını yazımızda rahatlıkla bulabileceksiniz.

Android telefonlarımızda bir problem olduğunda yada bizim halledemediğimiz bir şey olduğunda uzaktan bağlantı pek çok zaman kullandığımız bir yöntemdir. Esasında bir takım uygulamalar vasıtasıyla Android telefona başka bir android telefonla uzaktan bağlantıdan ibarettir.

Bağlanılacak telefonda da bağlanacak telefonda da aynı uygulamanın kurulu olmasıyla uygulamanın vermiş olduğu ip adresi ve şifre kullanılarak gerçekleştirilir. Bağlantı kurulduğunda bağlanılan telefonun ekranı olduğu gibi bağlanan telefonun ekranında çıkacak ve kontrol edilebilecektir.

Hangi Uygulama İle Android Telefona Uzaktan Bağlantı Yapılır?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki bağlanacak telefonun da bağlanılacak telefonun da internete bağlı olması gerekir. Çünkü internet aracılığı ile bağlantı gerçekleşecek ve bağlanan telefonun ekranına bağlanılan telefonun ekranı gelecektir.

TeamViewer

TeamViewer yıllardır hemen herkesin kullandığı bir program. Esasında bilgisayarlar için uzaktan bağlantı desteği sunan program android telefona uzaktan bağlantı özelliğini de ek bir uygulamayla bizlere sunmakta. TeamViewer Remote Control uygulamasını kullanarak android cihazımızda bağlantı sağlayabilmekteyiz.

İki tarafta da TeamViewer Remote Control programının kurulu olmasıyla bağlantı gerçekleşir. Öncelikle bağlanılmak istenilen Android telefonun uygulamayı açarak karşısına çıkan bağlantı İp adresini bağlanmak isteyen kişiye iletmesi gerekir.

Bağlanmak isteyen telefon da bu ip adresini aynı uygulamadaki bağlanılacak cihaz İP adresi yerine yazar. Bunun ardından uygulama şifre isteyecektir. Şifreyi de aynı İP adresi gibi bağlanmak isteyen telefona ilettikten sonra bağlan butonuna basınca uzaktan bağlantıya izin verilmiş olur.

Bununla birlikte bu uygulamayla Android telefona bilgisayar üzerinden yada bilgisayara Android telefon üzerinden de bağlantı yapılabilir.

Bu sayede android telefonlarınızda sizin yapamadığınız işlemleri daha iyi bilen kişilere yaptırmanız yanınıza gelmeden mümkün olmaktadır. TeamViewer Remote Control Android uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın ücretli versiyonları da mevcut. Ücretli versiyon ile bize dosya aktarımı özelliği de sunulmakta. TeamViewer gibi farklı uygulamalar da bu konuda mevcut. Fakat TeamViewer firmasının uzun yıllardır bu işi yapması ve güvenlik yönünden daha stabil sayılması bizi bu uygulamaya yönlendirecektir. Join.me, RemoDroid, Android VNC Wiever bu uygulamalardan bazılarıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap