İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Alternatif Tarayıcı Brave, Yeni Özelliğiyle Artık de Zoom’a Rakip Oldu

Alternatif Tarayıcı Brave, Yeni Özelliğiyle Artık de Zoom’a Rakip Oldu

featured

Brave Software, bu yılın başlarında kendi arama motorunu piyasaya sürdükten sonra, direkt tarayıcısında çalışan, yerleşik, kapalılık odaklı yeni bir görüntü konferans özelliği getirdiğini duyurdu. Brave kullanıcıları, Brave Talk ile artık direkt Brave üzerinden görüntü aramalar yapabiliyorlar. Tek yapmaları gereken Brave Talk kamera simgesine tıklamak. Ayrıyeten talk.brave.com adresini de kullanarak bireylere ulaşıp görüntü görüşmesi başlatabiliyorlar.  

Görüşmelerin Brave üzerinden başlatılması gerekiyor, lakin kullanıcılar isterlerse rastgele bir çağdaş web tarayıcısı kullanan şahısları de kendileriyle sohbet etmeye çağırabiliyorlar. Brave Talk, açık kaynak kodlu bir yazılım olan Jitsi’nin servisini kullanıyor ve Jitsi Meet’te bulunan kapalılık özelliklerinin birçoklarına sahip.

Görüntü görüşmelerinde gizlilik 

Zoom ve öbür birçok görüntü konferans sağlayıcısı görüşmeleri, paylaşılan imgeleri izleyebiliyor. Lakin Brave Talk, birkaç şifreleme katmanı kullandığından ötürü görüşmeleri meraklı gözlerden sıkı sıkıya saklıyor. Görüntüler, manzaralar ve paylaşılan hiçbir içerik kaydedilmiyor. Brave Talk web tarayıcısının üzerinden çalıştığından, kullanıcıların rastgele bir ekstra yazılım yahut eklenti yüklemesine de gerek kalmıyor.  

Yorum Yap

Yorum Yap