1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Aksiyon Türünde Soluksuz İzleyebileceğiniz 2 Film Önerisi

Aksiyon Türünde Soluksuz İzleyebileceğiniz 2 Film Önerisi

blood-diamond-movi_2006

Yasakların olduğu bu günlerde evde soluksuz izleyebileceğiniz Blood Diamond ve Man on Fire aksiyon filmlerini sizlere sunuyoruz.

  1. Blood Diamond – (Kanlı Elmas)

İMDB: 8.0

Yapım Yılı: 2002

Film Özeti: Blood Diamond filmi farklı yaşamlardan gelen biri paralı asker Danny Archer diğeri madenci  Solomon Vandy’nin kesişen hikayesini anlatıyor. Her ikisi de değerli maden elmasın peşinde ve onu yakalayarak hayatlarını değiştirmek istiyor. Danny Archer elması elde ederek yeni ışıltılı bir hayata başlamak istiyor. Solomon Vandy ise ailesinden kopartıldığı için ailesine kavuşmak istiyor. Film her iki tarafında hayatlarını değiştirecek olan pembe elması yakalamanın amansız takibini anlatıyor.

2. Man on Fire – (Gazap Ateşi)

İMDB: 7.7

Yapım Yılı: 2004

Film Özeti: Eski bir CIA suikast ajanı olan Creasy eski hayatını bir kenara bırakıp artık yeni bir hayat kurmak istemektedir. Meksika’dan özel koruma alanında iş teklifi kendisine gelir. İş teklifine ilk başta sıcak bakmaz ancak hayatını düzene sokmak için teklifi kabul eder. Görevi Samuel ve Lisa çiftinin dokuz yaşlarındaki kızı Pita’yı korumaktır. Creasy başlarda Pita’nın sorularından çok sıkılmasına rağmen daha sonra küçük kızla iyi anlaşmaya başlar ve ona çok bağlanır. Fakat Pita kaçırılır. Pita’nın kaçırılmasıyla Creasy artık durdurulamaz bir ölüm silahına dönüşür.

Yorum Yap

Yorum Yap