İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Akıllı telefon mahkeme salonunda bomba üzere patladı

Akıllı telefon mahkeme salonunda bomba üzere patladı

featured

OnePlus, son periyotlarda kimi modellerinin bomba üzere patlaması nedeniyle amaç tahtasında yer alıyor. Bilhassa Hindistan pazarında sıklıkla tercih edilen şirketin Temmuz ayında vitrine çıkardığı Nord 2 5G modelinde önemli düşünceler yaşanıyor. Son olarak akıllı telefon, bir avukatın cebinde durduk yere alev alarak patladı.

CEBİNDE DURURKEN PATLADI

Daha evvel birtakım akıllı telefonların çok ısınma üzere sıkıntılar nedeniyle patladığını duymuştuk, lakin kullanıcının cebinde durduk yere patlayan bir aygıt hakikaten de birinci oldu. Delhi merkezli avukat Gaurav Gulati, kullanımda yahut şarjda olmadan cebinde taşıdığı OnePlus Nord 2 5G telefonunun mahkeme salonunda birinci etapta alev aldığını ve daha sonra bomba üzere patladığını duyurdu.

Bunun yanı sıra aygıtın patlaması nedeniyle yaralandığını da argüman eden avukat, husus ile ilgili OnePlus’a başvurduğunda ise beklenmedik bir karşılık aldığını belirtti. OnePlus, avukatın başvurusu üzerine olayı araştıracağını belirtse de, kullanıcıya rastgele bir tazminat teklifinde bulunmadı.

ONEPLUS’A REAKSİYONLAR BÜYÜYOR

OnePlus’ın kullanıcıya verdiği yanıtın akabinde bilhassa toplumsal medyada şirkete önemli biçimde reaksiyon geldi. Reaksiyonların üzerine bahisle ilgili açıklamalarda bulunan şirket; patlama hadisesine kıymet verdiklerini, lakin kelam konusu telefonu incelemek için geldiklerinde telefon sahibinin hakikat teşhis için fırsat vermediğini tabir etti. Bunun yanı sıra talebin meşruiyetini doğrulama yahut kişinin tazminat taleplerini ele almalarının bu şartlar altına mümkün olmadığını belirtti.

Bu patlama Nord 2 için birinci hadise maalesef değil, telefonun tanıtımından 2 hafta sonra Ağustos ayında diğer bir aygıt alevler içinde kalmıştı. OnePlus’a nazaran ”dış etkenleri içeren bir olay” olarak nitelendirilen patlama, kullanıcılarda Nord 2’nin güvenirlilik derecesi hakkında soru işaretleri bıraktı.

Yorum Yap

Yorum Yap