İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. A Quiet Place Part II’nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

A Quiet Place Part II’nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

a-quiet-place-part-iinin-yeni-fragmani-yayinlandi-qA1xUDPd.jpg

Tüm dünyada artan koronavirüs salgını nedeniyle birçok sinemanın yayın tarihinde gecikmeler yaşanıyor. A Quiet Place de bu mevzuda mağdur olan sinemalardan biri. Paramount’un 20 Mart’ta vizyona girecek sinemasının artan olay sayıları nedeniyle ertelemesinden ötürü birçok izleyici epeyce üzülmüştü. İşin berbatı o devirler sinema için yeni bir tarih de verilmemişti.

A Quiet Place’in yeni vizyon tarihi 28 Mayıs 2021 olarak belirlendi. Amerika’da sinemaların yavaş yavaş tekrar açılmaya başlamasıyla bir arada sinemaya büyük ilgi bekleniyor. Lisanımıza “Sessiz Bir Yer” olarak çevrilen sinemanın başrolünde tekrar Emily Blunt’ı göreceğiz. Birinci sinemada hayatta kalmaya çalışan Millicent Simmonds ve Noah Jupe da devam sinemasında bizimle.

Yaratıkların ortaya çıkışı ve büyük kaos

A Quiet Place Part II’de yeniden ailemiz hayatta kalmaya çalışıyor. Sinemanın en hoş tarafı sesleri takip eden ve insanları “kıtlayan” bu yaratıkların ortaya birinci kere nasıl çıktığını öğreniyoruz. İnsanlık nasıl bir kaosa sürükleniyor ve yaratıklar nereden nasıl geliyor? Tüm sorular sonunda karşılık bulacak.

2018’de yayınlandığında epeyce karmaşık yorumlar alan sinema, farklı senaryosundan ötürü birçok sinema sever tarafından beğenilmiş ve marjinal bulunmuştu. Keza bir sinema izliyorsunuz ve neredeyse diyalog sıfıra yakın. Dram, dehşet ve bilim kurgu alanında yayınlanan sinema IMDB’de ise 7,5 puana sahip.

IMDB’de puan verenlerin “ortalama ve yeterli” ortası bir kategoriye soktukları sinema aslında pek çok açıdan göndermeler de içeriyor. Bilhassa konuşma ve işitme engelli bireylere empatiyle yaklaşmamızı sağlayan sinema 2021’de de hem sessizlik hem de kaygıyı iliklerimize kadar işletecek.

Yorum Yap

Yorum Yap