İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kitap
  3. 73. Emmy Mükafatları sahiplerini buldu! Geceye The Crown, Ted Lasso ve Queen’s Gambit damgası

73. Emmy Mükafatları sahiplerini buldu! Geceye The Crown, Ted Lasso ve Queen’s Gambit damgası

featured

Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak da nitelendiren Emmy Mükafatları, bu yıl 73. kere dağıtıldı.

Türkiye saatiyle 03:00’da başlaya ve Los Angeles’taki Microsoft Theatre’da düzenlenen merasimi Cedric the Entertainer sundu.

PLATFORMLAR ORTASINDA SIKI YARIŞ

Bu yıl en çok adaylık alan üretimler incelendiğinde 24’er adaylıkla The Crown ve The Mandalorian oldu. Geçtiğimiz sene 160 adaylık alarak bir rekora imza atan Netflix ise, bu yıl 129 adaylığın sahibi olurken, HBO ve HBO Max 130 adaylık alarak Netflix’in önüne geçti. Öte yandan, The Mandalorian ve 23 adaylık alan WandaVision’ın katkısıyla Disney+ toplamda 71 adaylık elde etti.

NOT: KIRMIZI İLE İŞARETLİ OLANLAR O KATEGORİNİN KAZANANINI GÖSTERİYOR.

En Uygun Drama Dizisi

The Boys (Amazon)
Bridgerton (Netflix)
The Crown (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Lovecraft Country (HBO)
The Mandalorian (Disney+)
Pose (FX)
This Is Us (NBC)

En Düzgün Güldürü Dizisi

Black-ish (ABC)
Cobra-Kai (Netflix)
Emily in Paris (Netflix)
Hacks (HBO Max)
The Flight Attendant (HBO Max)
The Kominsky Method (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Ted Lasso (Apple TV+)

En Âlâ Küçük Dizi

I May Destroy You (HBO)
Mare of Easttown (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
The Underground Railroad (Amazon)
WandaVision (Disney+)

En Âlâ Bayan Oyuncu – Drama

Uzo Aduba – In Treatment
Olivia Colman – The Crown
Emma Corrin – The Crown
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale
MJ Rodriguez – Pose
Jurnee Smollet – Lovecraft Country

En Güzel Erkek Oyuncu – Drama

Sterling K. Brown – This Is Us
Jonathan Majors – Lovecraft Country
Josh O’Connor – The Crown
Rege-Jean Page – Bridgerton
Billy Porter – Pose
Matthew Rhys – Perry Mason

En Uygun Bayan Oyuncu – Küçük Dizi/TV Sineması

Michaela Coel – I May Destroy You
Cynthia Erivo – Genius: Aretha
Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit
Elizabeth Olsen – WandaVision
Kate Winslet – Mare of Easttown

En Âlâ Erkek Oyuncu – Küçük Dizi/TV Sineması

Paul Bettany – WandaVision
Hugh Grant – The Undoing
Ewan McGregor – Halston
Lin-Manuel Miranda – Hamilton
Leslie Odom, Jr. – Hamilton

En Yeterli Bayan Oyuncu – Güldürü

Tracee Ellis Ross – Black-ish
Aidy Bryant – Shrill
Kaley Cuoco – The Flight Attendant
Allison Janney – Mom
Jean Smart – Hacks

En Düzgün Erkek Oyuncu – Güldürü

Michael Douglas – The Kominsky Method
Anthony Anderson – Black-ish
William H. Macy – Shameless
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Kenan Thompson – Kenan

En Yeterli Yardımcı Bayan Oyuncu – Drama

Gillian Anderson – The Crown
Helena Bonham Carter – The Crown
Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale
Aunjanue Ellis – Lovecraft Country
Emerald Fennell – The Crown
Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale
Samira Wiley – The Handmaid’s Tale

En Güzel Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito – The Mandalorian
Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale
O-T Fagbenle – The Handmaid’s Tale
John Lithgow – Perry Mason
Tobias Menzies – The Crown
Max Minghella – The Handmaid’s Tale
Chris Sullivan – This Is Us
Michael K. Williams – Lovecraft Country

En Güzel Yardımcı Bayan Oyuncu – Güldürü

Aidy Bryant – Saturday Night Live
Hannah Einbinder – Hacks
Kate McKinnon – Saturday Night Live
Rosie Perez – The Flight Attendant
Cecily Strong – Saturday Night Live
Juno Temple – Ted Lasso
Hannah Waddingham – Ted Lasso

En Düzgün Yardımcı Erkek Oyuncu – Güldürü

Carl Clemons-Hopkins – Hacks
Brett Goldstein – Ted Lasso
Brendan Hunt – Ted Lasso
Nick Mohammed – Ted Lasso
Paul Reiser – The Kominsky Method
Jeremy Swift – Ted Lasso
Kenan Thompson – Saturday Night Live
Bowen Yang – Saturday Night Live

En Yeterli Yardımcı Bayan Oyuncu – Küçük Dizi/TV Sineması

Renée Elise Goldsberry – Hamilton
Kathryn Hahn – WandaVision
Moses Ingram – The Queen’s Gambit
Julianne Nicholson – Mare Of Easttown
Jean Smart – Mare Of Easttown
Phillipa Soo – Hamilton

En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu – Küçük Dizi/TV Sineması

Thomas Brodie Sangster – The Queen’s Gambit
Daveed Diggs – Hamilton
Paapa Essiedu – I May Destroy You
Jonathan Groff – Hamilton
Evan Peters – Mare of Easttown
Anthony Ramos – Hamilton

En Uygun Direktör – Küçük Dizi/TV Sineması

Hamilton – Thomas Kail (Disney+)
I May Destroy You (Bölüm: “Ego Death”) – Sam Miller and Michaela Coel (HBO)
I May Destroy You (Bölüm: “Eyes Eyes Eyes Eyes”) – Sam Miller (HBO)
Mare of Easttown –  Craig Zobel (HBO)
The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
The Underground Railroad – Barry Jenkins (Prime Video)
WandaVision – Matt Shakman (Disney+)

En Düzgün Direktör – Drama

Bridgerton (Bölüm: “Diamond of the First Water”) – Julie Anne Robinson (Netflix)
The Crown (Bölüm: “Fairytale”) – Benjamin Caron (Netflix)
The Crown (Bölüm: “War”) – Jessica Hobbs (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Bölüm: “The Wilderness”) – Liz Garbus (Hulu)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 9: The Marshal”) – Jon Favreau (Disney+)
Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals (FX)

En Düzgün Direktör – Güldürü

B Positive (Bölüm: “Pilot”) – James Burrows (CBS)
The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Susanna Fogel (HBO Max)
Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello (HBO Max)
Mom (Bölüm: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”) – James Widdoes (CBS)
Ted Lasso (Bölüm: “Biscuits”) – Zach Braff (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “The Hope that Kills You”) – MJ Delaney (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Declan Lowney (Apple TV+)

En Âlâ Senaryo – Güldürü

The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Steve Yockey (HBO Max)
Girls5eva (Bölüm: “Pilot”) – Meredith Scardino (Peacock)
Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (HBO Max)
PEN15 (Bölüm: “Play”) – Maya Erskine (Hulu)
Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Joe Kelly, Brendan Hunt, Jason Sudeikis (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “Pilot”) – Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

En Düzgün Senaryo – Drama

The Boys (Bölüm: “What I Know”) – Rebecca Sonnenshine (Prime Video)
The Crown (Bölüm: “War”) – Peter Morgan (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Bölüm: “Home”) – Yahlin Chang (Hulu)
Lovecraft Country (Bölüm: “Sundown”) – Misha Green (HBO)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 13: The Jedi”) – Dave Filoni (Disney+)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 16: The Rescue”) – Jon Favreau (Disney+)
Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, Ryan Murphy (FX)

En Düzgün Senaryo – Küçük Dizi/TV Sineması

I May Destroy You – Michaela Coel (HBO)
Mare of Easttown – Brad Ingelsby (HBO)
The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
WandaVision (Bölüm: “All-New Halloween Spooktacular!”) – Chuck Hayward & Peter Cameron (Disney+)
WandaVision (Bölüm: “Filmed Before a Live Studio Audience”) – Jac Schaeffer (Disney+)
WandaVision (Bölüm: “Previously On”) – Laura Donney (Disney+)

En Güzel Reality Yarış Programı

The Amazing Race (CBS)
Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

KAYNAK: HABER7

Yorum Yap

Yorum Yap